Повернення додому: реінтеграція дітей
Реформа з децентралізації дала можливість волинським громадам утворюватись за добровільним принципом і повноваження самостійно вирішувати низку проблем на своїх територіях. Проте, незважаючи на локальні особливості, більшість із громад стикаються із схожими викликами, один із яких – діти, які в силу певних обставин потрапляють в різні інституційні заклади. Проте, отримати повноцінний розвиток дитина може лише в сім’ї. Забезпечити найкращі інтереси дітей і важливість реінтегровувати їх у сім’ї до рідних чи прийомних батьків – мета низки триденних навчань, які упродовж двох місяців відбулися на Волині.
Про затребуваність таких тренінгів свідчить участь у них представників із 20 громад краю, жваві дискусії та пошуки найкращих форм роботи у колаборації – голів громад, старост, представників соціальних служб та соціальної сфери загалом, психологів, поліцейських офіцерів громад і інших служб.
Теорія та практика, аналіз причин та наслідки вилучення дітей із сімей, можливість “прожити” конкретні ситуації та обговорити їх, зважаючи на різний досвід, дали нові стимули до пошуків незвичних рішень задля забезпечення повноцінного розвитку дітей у різних формах сімейного виховання. Особливо ефективною була робота у форматі “світового кафе”, адже через практичний досвід кожного, учасники розглянули роль різних структур у процесі реінтеграції, важливість їх співпраці, ведення конкретного випадку та створення екомапи для підтримки сімей та дітей у процесі адаптації один до одного.
Підсумком триденних тренінгів “Повернення додому: реінтеграція дітей” стало не лише налагодження комунікації між спеціалістами з різних громад, а й глибше усвідомлення усіх складових реінтеграції та можливість застосовувати здобуті знання у щоденній роботі.
___
Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».