Цікаві історичні місця громади та події

11 Червня, 2024 р., 16:50
10 червня відбулося громадське обговорення проєкту Про затвердження символіки Олицької територіальної громади.
11 Червня, 2024 р., 16:43
7 червня 2024 року в Олицькій громаді відбувся туристичний форум «Туристичний потенціал громади: шляхи відродження та взаємодії» у якому взяли участь представники Ківерцівської та Цуманської (Волинь), Дядьковицької, Клеванської, Зорянської, Деражненської (Рівненщина) громад. Також до участі в заході доєднались представники Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща», кандидатка історичних наук, доцент кафедри історії України та археології ВНУ імені Лесі Українки Лариса Понєдєльник та директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко, настоятель Релігійної громади Пресвятої Трійці римсько-католицької церкви селища Олика Юрій Погнерибка.
11 Червня, 2024 р., 16:25
Олицька ратуша — адміністративна споруда магістрату, яка існувала в містечку Олика у 17—19 століттях.
11 Червня, 2024 р., 16:18
Луцька брама — пам'ятка оборонної архітектури в селищ— у давньому передмісті Олики — Залісочому. Ланка міських укріплень, до складу яких входили земляні вали і двоє (за іншими даними, троє чи навіть четверо) воріт у них. Збереглися лише Луцькі ворота (на Луцькій дорозі).
11 Червня, 2024 р., 16:17
Радзивіллівський тракт – мальовнича дорога від Олики в напрямку Цумані, викладена з бетонних шестигранників – “трилінки” ще в 30-х роках XX століття.
11 Червня, 2024 р., 16:15
Цвинтар, у центрі селища Олика, яке не одне століття поспіль було резиденцією князів Радзивіллів. Спокій минулого береже мурована брама. За нею – могили, деяким з яких кілька століть віку, і велична каплиця-руїна, стіни якої ще бережуть натяки на колишню розкіш.
11 Червня, 2024 р., 16:14
Костел святих Петра і Павла — парафіяльний римо-католицький храм у селищі Олика, належить до Луцького деканату Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Костел є постійно діючим храмом олицької римо-католицької парафії, а в колегіальному костелі Святої Трійці меси та богослужіння відбуваються лише з нагоди великих релігійних свят.
11 Червня, 2024 р., 16:10
Колегіальний костел Святої Трійці — римо-католицький парафіяльний костел в селищі Олика Луцького району Волинської області; визначна барокова пам'ятка сакральної архітектури в Україні 1-ї половини XVII століття. Храм визнано найкрасивішим римо-католицьким костелом на Волині.
11 Червня, 2024 р., 16:09
Олицький замок — замок в селі Олиці, у Луцькому районі Волинської області, що впродовж століть належав родині Радзивілів. Перший на території сучасної України (за іншими даними — один з перших) прямокутних замків бастіонного типу.
11 Червня, 2024 р., 16:07
Олика – центр об’єднаної територіальної громади, селище міського типу із населенням понад 3000 жителів. Селище внесено до Списку історичних населених місць України.