Олицька громада

Волинська область, Луцький район

Щодо захворюваності на грип та ГРВІ

Дата: 20.02.2025 16:36
Кількість переглядів: 21

Фото без описуЛуцький районний відділ ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» інформує, що за даними рутинного епіднагляду протягом останніх чотирьох тижнів з 20 січня по 16 лютого 2025 року у всіх територіальних громадах Луцького району спостерігається ріст захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями.

За 7 звітний тиждень (з 10.02. по 16.02.2025 року) зареєстровано 1806 випадків ГРВІ та грипу. За попередній, 6 тиждень, було зареєстровано 1263 випадки. Інтенсивний показник захворюваності, разом з СOVID-19, за звітний тиждень становить 810,3 на 100 тис. населення проти 566,7 на 100 тис. за 6 тиждень епідспостереження. Тобто, відбувся ріст захворюваності на грип та ГРВІ на 42,9%.

За звітний 7 тиждень захворіло 1072 дитини до 17 років, що становить 59,3% від усіх захворілих. Госпіталізовано 35 осіб. В трьох громадах Луцького району (Торчинська ОТГ, Боратинська ОТГ, Підгайцівська ОТГ) в січні-лютого 2025 року зареєстровано 4 випадки грипу типу А і 2 випадки грипу типу В, в тому числі 5 випадків серед дітей до 17 років.

Згідно з аналізом захворюваності в розрізі територіальних громад, ріст захворюваності на грип та ГРВІ на протязі останніх чотирьох тижнів спостерігається у всіх ОТГ Луцького району. За звітний 7 тиждень в порівнянні з 6 тижнем епідспостереження кількість захворілих мешканців зросла у Боратинській громаді – на 34,2%, Підгайцівській громаді – на 51,9%, Торчинській громаді - на 21,0%, Городищенській – 38,4%, Рожищенській – на 38,3%, Доросинівській – на 19,4%, Копачівській – на 40,0%, Ківерцівській – на 31,3%, Цуманській – на 45,6%, Олицькій – 83,3%, Горохівській – 72,1%, Берестечківській – на 24,3%, Мар’янівській – на 33,3%, Колківській – 33,3%.

У зв’язку з тим, що більшу частку захворілих на грип та ГРВІ становлять діти до 17 років, у навчальних закладах територіальних громад для зменшення поширення захворюваності серед школярів, почали впроваджувати запобіжні заходи. У зв’язку з високими показниками (більше 20%) захворюваності на грип та ГРВІ запроваджено дистанційну форму навчання у Дубищенському, Чаруківському та Лищенському ліцеях. Переведені на дистанційну форму навчання класи Рожищенського ліцею №2, Переспівського ліцею, Літогощенської гімназії, Романівського ліцею, Холонівської гімназії.

З початку епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ, з 30 вересня 2024 року по 16 лютого 2025 року, в громадах Луцького району перехворіло 22 726 мешканців, що становить 25,5% всіх захворілих в області. В Луцькій міській територіальній громаді перехворіло 31 746 мешканців, що становить 35,8% всіх захворілих в області.

На СOVID-19 всього захворіло 55 мешканців територіальних громад Луцького району та 83 мешканці Луцької ОТГ. Летальних випадків від коронавірусної інфекції в місті Луцьку та Луцькому районі не реєструвалось.

Профілактичні щеплення проти грипу за цей же період отримало 1999 мешканців м.Луцька та Луцького району, зокрема, 1073 особи – із груп медичного та епідемічного ризиків.

За результатами моніторингових досліджень циркуляції збудників, вірусологічною лабораторією Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб встановлено, що в області циркулюють віруси грипу типу А і типу В, парагрипу, SARS-CoV-2 та респіраторної групи (аденовіруси, риновіруси та бокавіруси).

Основними заходами профілактики грипу і ГРВІ є:

- уникання контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмеження відвідування місць великого скупчення людей;

- часте провітрювання приміщень;

- часте миття рук з милом;

- неторкання очей, носа, рота немитими руками;

- уникання обіймів, поцілунків і рукостискань;

- прикриття носа і рота під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж

після використання потрібно викинути;

- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше

двох метрів;

- вчити дітей дотримуватись заходів попередження повітряно-крапельних захворювань.

Але найкращою профілактикою грипу є щорічна вакцинація.

Це найкращий спосіб:

  • зменшити ризик захворіти на грип;
  • зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Щеплення від грипу можна робити упродовж усього епідсезону, який триватиме до 20 тижня 2025 року. Вакцинуватися від грипу можуть дорослі і діти від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Імунітет після щеплення формується упродовж кількох тижнів.

Зазвичай вже через 2 тижні після щеплення можна мати імунний захист.

Закликаємо мешканців громади до свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я дітей!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень