Олицька громада

Волинська область, Луцький район

Про дотримання вимог Правил охорони електричних мереж

Дата: 19.02.2024 23:02
Кількість переглядів: 64

Фото без описуВідповідно до статті 22 Закону України від 09.07.2010 року №2480-VI “Про землі енергетики та правових режимів спеціальних зон енергетичних об’єктів” охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюють у вигляді земельної ділянки і повітряного простору.

Згідно з Правилами охорони електронних мереж, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1455, охорона зона становить:

– для ЛЕП 220 000 В (220 кВ) – 25 метрів,

– для ЛЕП 330 000 В (330 кВ) – 30 метрів.

У відповідності до статті 32 Закону та пункту 8 Правил використання земель у спеціальних зонах об’єктів енергетики проводиться з певними обмеженнями.

В результаті проведених оглядів персоналом Рівненського РЦОМ у попередні роки фіксувалися випадки порушення охоронних зон повітряних ліній електропередач, а саме:

1) крадіжки металевих кутників з металевих опор магістральних ліній, що призводить до послаблення конструкцій металевої опори та може призвести до падіння опори та аварійного відключення повітряних ліній електропередач. При цьому, наголошують на недопустимості прийому конструктивних елементів повітряних ліній електропередач пунктами прийому металобрухту;

2) масове спалювання сухої трави та очерету, що може призвести до вимкнення ЛЕП від низової пожежі через іонізоване повітря. Також небезпеку пожеж становлять і необроблені поля із сухою травою, пожежонебезпечний період настає у березні-травні при масовому спалюванні сухої трави та у липні-серпні при дозріванні зернових культур;

3) самовільні забудови.

За період з 2015 року на повітряних лініях електропередач НЕК “Укренерго” сталося 9 випадків руйнування опор через наїзд великогабаритною сільськогосподарською технікою.

З метою збереження життя та здоров’я населення, запобігання відключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного електропостачання Ковельського району та області в цілому, населенню, землекористувачам та суб’єктам господарської діяльності необхідно чітко дотримуватись вимог вищезазначеного Закону, Правил та Кодексу цивільного захисту України та не допускати їх порушень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень