Впорядовано старе польське кладовище

Дата: 02.05.2022 20:13

ВПОРЯДКОВАНО ТЕРИТОРІЮ

ПОЛЬСЬКОГО КЛАДОВИЩА

На знак вдячності польському народу за підтримку України під час війни, прибрано територію польського кладовища. Працівниками селищної ради та тимчасово переміщеними особами, які проживають в приміщенні лікарні та поліклініки селища Олика прибрано сміття, зібрано листя, обрізано гілки дерев.

На польському кладовищі спокій минулого береже мурована брама. За нею – могили, зруйнована каплиця, зведена у романо-германському стилі.

Кладовище для оличан-католиків Радзивілли започаткували ще у XVI столітті. На цвинтарі збереглося десятки поховань. Це надмогильні плити, на яких польською мовою виведені імена похованих і дати (переважно середина XIX-початок ХХ століття).

Поміж похованнями на кладовищі рясно стелиться барвінок, нагадуючи відвідувачам, що це – територія мертвих. А ми – відвідувачі, не повинні порушувати спокій та тишу, а можемо лише віддати шану спочилим та підтримувати порядок кладовища, останнього місця спочинку жителів Олики та околиць.