ОЛИЦЬКИЙ ЗАМОК МОЖЕ СТАТИ МІЖНАРОДНИМ ТУРИСТИЧНИМ ЦЕНТРОМ ВОЛИНІ
ОЛИЦЬКИЙ ЗАМОК МОЖЕ СТАТИ МІЖНАРОДНИМ ТУРИСТИЧНИМ ЦЕНТРОМ ВОЛИНІ
Тому ми залучаємо всі ресурси і можливості для того, аби здійснити його капітальну реставрацію, залучивши державне фінансування. І наступний крок – унікальна міжнародна науково-практична конференція, що відбудеться наприкінці жовтня в Олиці і в Луцьку. Її мета – залучення уваги науковців і міжнародної спільноти, дослідження історичної цінності Замку Радзівіллів, відтворення його історичної цінності та ідентичності у процесі реконструкції. За сприяння та безпосередньої участі народної депутатки Ірини Констанкевич на науковий форум з відродження Олицького замку також запрошені міністр культури України та чимало депутатів Верховної Ради. Масштабність проєкту має історичне значення для Волині, адже область отримає потужний поштовх у розвитку, залучатиме інвестиції і туристів з усього світу.
Передумови проведення конференції обговорили сьогодні під час
чергового засідання організаційного комітету з проведення міжнародної науково-практичної конференції, яка пройде у Луцьку та Олиці 29-30 жовтня і матиме назву «Олика в європейській історії: відтворення історико-культурної спадщини».
Про свою участь у заході вже заявили майже шість десятків науковців, музейників, дослідників з України, Білорусі та Польщі. Із зазначеної тематики ними подано півсотні доповідей. Приїхати до Олики має намір і одна із нащадків роду Радзівілів Христина Радзівілл-Мілевська.
Окрім загального пленарного засідання упродовж двох днів планується провести також щонайменше 4 дискусійні панелі, зокрема йтиметься про Олику та династію Радзівіллів у історичних дослідженнях; археологічні та музейні практики і музеєфікацію пам’яток; туристичний потенціал Олики як джерело економічного і культурного розвитку громади, а також проблематику ревіталізації пам’яток культурної спадщини в Україні та шляхи її вирішення.
Григорій Недопад, голова Волинської обласної ради