Олицька громада

Волинська область, Луцький район

Нарада з представниками релігійних громад

Дата: 22.09.2021 16:32
Кількість переглядів: 782

Сьогодні 22 вересня 2021 року, під керівництвом селищного голови Олександра Прендецького було проведено нараду із представниками релігійних організацій Олицької громади щодо створення Церковної ради при Олицькій селищній раді.

Очільник громади звернувся до священнослужителів із пропозицією створити дану раду, як дорачий і консультативний орган  при Олицькій селищній раді. Майже всі присутні підтримали таку ініціативу голови, однак були і невизначені. Вирішено розробити розпорядження селищного голови про створення даної Ради та відповідне положення. Забезпечити ознайомлення усі релігійні організації та після обговорення внести свою згоду чи незгоду участі в Церковній раді при Олицькій селищній раді.

Відповідно до Положення Церковна рада при Олицькій селищній раді (далі – ЦР) – представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган, утворений найбільшими християнськими Церквами Олицької селищної територіальної громади Волинської області з метою сприяння національно-духовному відродженню, вирішенню суспільно-релігійних проблем, координації міжцерковного діалогу, удосконаленню державно-церковних відносин та організації спільних благодійних проектів.

ЦР функціонує при Олицькій селищній раді на засадах рівності і рівноправ’я поваги до внутрішніх постанов і традицій усіх діючих в рамках Конституції України релігійних організацій, є незалежною від будь-яких політичних партій, рухів, інших громадських формувань та їх керівних центральних органів.

ЦР не втручається у внутрішні справи релігійних і громадських організацій, у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації”, іншими законодавчими актами та міжнародними договорами України у тій частині, що стосується релігійних організацій.

Основні завдання ЦР:

- обговорення, узгодження, ухвала та оприлюднення спільних заяв і пропозицій щодо актуальних державно-церковних, суспільно-релігійних проблем тощо;

- сприяння міжконфесійному взаєморозумінню та злагоді;

- організація спільних благодійних проектів;

- активізація участі релігійних організацій у духовному відродженні області, зміцненні гуманістичних засад суспільства;

         -  організація  та  проведення спільних заходів (конференції, семінари, наради тощо) щодо національно-духовного відродження, суспільно-релігійних проблем, міжцерковних відносин, застосування і додержання законодавства про свободу совісті та релігійні організації тощо;

- організація оприлюднення діяльності ЦР та сприяння всебічному висвітленню релігійного життя області засобами масової інформації.

Для забезпечення виконання своїх завдань ЦР:

- звертається до центральних і місцевих державних органів, а також до керівників органів громадських та релігійних організацій з відповідними пропозиціями;

-  одержує в установленому порядку від органів державної виконавчої влади всіх рівнів інформацію з питань, які вносяться на розгляд ЦР;

- звертається за необхідною інформацією до керівних органів громадських і релігійних організацій;

-  залучає до роботи на громадських засадах релігієзнавців, експертів-працівників, інших фахівців з питань, що вносяться на розгляд ЦР;

-   приймає звернення до громадськості;

-  використовує для підготовки питань, що вносяться на розгляд ЦР, теоретичні розробки відповідних релігійних, громадських чи державних інституцій, інші матеріали інформаційного, консультативного чи рекомендаційного характеру;

-   створює на громадських засадах робочі групи та комісії з актуальних напрямів діяльності (відродження духовності, моральне виховання, експертно-консультативна робота, добродійництво та милосердя, міжцерковна злагода, видавництво та зв’язки із засобами масової інформації тощо).

         До складу ЦР на добровільній основі, входять керівники (повноважні представники) релігійних організацій, статути яких зареєстровані у встановленому Законом порядку.

         Вихід релігійних організацій зі складу ЦР є вільний.

         Основною формою роботи є засідання, що проводяться за необхідністю, але не рідше одного разу на півріччя. На засідання можуть запрошуватися з правом дорадчого голосу представники релігійних організацій, які не увійшли до складу ЦР, а також представники відповідних державних органів чи громадських організацій.

         Головують на засіданнях члени почергово. Засідання вважається правомочним, якщо усі члени ВРЦ повідомлені і на ньому присутні більше половини її членів.

         ЦР приймає ухвали, які мають рекомендаційних характер. Ухвали вважаються прийнятими, якщо рішення ухвалено усіма керівниками (повноважними представниками) релігійних організацій ЦР, шляхом консенсусу.

Наступним актуальним питанням була організація збору коштів на встановлення паркану на цвинтарі смт Олика. Обговорено шляхи вирішення даного проблемного питання, оскільки останній свій спочинок знаходять представники усіх релігійних організацій саме на цвинтарі. Вирішено незабаром розпочати роботи з даного питання. Також обговорено участь представників усіх релігійних організацій у спільній із представниками селищної ради Толоці на цвинтарі смт Олика, яка відбудеться 30 вересня 2021 року (четвер) о 9.00 год. Запрошуються усі бажаючі до спільної корисної справи. З собою мати необхідний інструмент.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень