Круглий стіл по питанню реставрації Олицького замку

Дата: 26.05.2021 23:46

26 травня 2021 року в будинку культури селища Олика пройшов круглий стіл по питанню реставрації Олицького замку. Ініціатором даного заходу була народний депутат України Ірина Констанкевич. В обговоренні взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа, голова Луцької районної ради Олександр Омельчук, депутати Волинської обласної ради Юрій Ройко, Ігор Лех та Орест Маховський, ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось, ректор Луцького національного технічного університету Ірина Вахович, директор Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко. Також участь у даному заході взяли селищний голова Олександр Прендецький та керівники структурних підрозділів селищної ради.

Питання, яке найбільше обговорювалося: - Чому Олицький замок відсутній в переліку об‘єктів «Великої реставрації»? Оскільки Замок Радзивілів в Олиці є об‘єктом комунальної власності, що суперечить Порядку відбору проєктів, що будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво», тому він і відсутній в переліку об’єктів, які будуть профінансовані в рамках програми. Однак, як зазаначила Ірина Констанкевич, вона разом з колегами уже зареєстрували законопроєкт №5551 за яким передбачається створення умов, для того щоб держава мала можливість профінансувати реставраційні роботи та ремонти пам‘яток культури, що перебувають у комунальній власності.

Оскільки для відновлення культурної величі Волині, Олика має стати справжнім туристичним магнітом, обговорили подальші дії щодо того, аби включити Олицький замок у перелік об‘єктів, які фінансують за рахунок програми «Велика реставрація». Окреслено основний план робіт, аби відродити Замок Радзивіллів. Домовлено, що початковим поштовхом буде фестиваль - 28 червня. В селищі Олика стартуватиме туристичний сезон.

По завершенні круглого столу, селищний голова Олександр Прендецький провів робочу нараду з працівниками селищної ради по питанню початку підготовчих робіт до відзначення Дня селища Олика, під час якого буде проходити фестиваль. По завершенні наради головою дано відповідні доручення.