Олицька громада

Волинська область, Луцький район

Створено робочу групу з питань виявлення незаконного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Дата: 18.05.2021 14:51
Кількість переглядів: 576

Відповідно до отриманих звернень від мешканців громади, головою Олицької селищної  ради О.Прендецьким видано розпорядження від 5 травня 2021 року №58 «Про створення робочої групи з питань виявлення незаконного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів». З даного питання головою ради проведено нараду з робочою групою та обговорено шляхи напрацювання  подолання продажу фальсифікату підакцизного товару на території населених пунктів громади. Під час засідання було зауважено, що незаконний продаж алкоголю і сигарет в населених пунктах продовжує залишатися однією з гострих проблем, що негативно позначається на бюджетних надходженнях, захисті прав споживачів та розвитку легального бізнесу.

Запроваджуючи 5 відсотковий податок з роздрібного продажу, який покупці сплачують у ціні алкоголю, пива  та тютюнових виробів ,а суб’єкти роздрібної торгівлі, лише перераховують його до бюджету, очікувалося що він стане інструментом розширення фінансової бази для місцевого бюджету і стимулювання до активнішої протидії нелегальному обігу  підакцизних товарів.

Тому ефективні  заходи зі сторони контролюючих органів та активна громадська позиція кожного жителя громади як споживача в першу чергу захистить ваше здоров’я та зможе реально зміцнювати фінансові ресурси Олицької ОТГ .

Попереджаючи про відповідальність, закликаємо підприємців і громадян не порушувати закон та дотримуватись встановленого порядку продажу підакцизних товарів.

По алкогольним напоям звертаємо увагу громадян на те, що напої, які продавці фальсифікату видають за міцні, виготовлені в антисанітарних умовах з сировини невідомого походження, води сумнівної якості, з використанням невстановлених інгредієнтів, добавок й барвників та становлять загрозу для здоров’я і навіть життя людей. Це стосується і тари, у якій зберігається сировина, змішуються та розливаються підробки.

Також, купуючи фальсифікат, громадяни покривають незаконну діяльність, ухиляються від сплати податків і заохочують скоєння злочину.

Вживання фальсифікованого алкоголю та тютюнових виробів небезпечно для Вашого ЗДОРОВ`Я.

Ще одна проблема - Самогоноваріння. Це велике соціальне зло, що становить небезпеку й сприяє поширенню пияцтва, і, як наслідок, призводить до вчинення тяжких злочинів та деградації вцілому.

Незважаючи на заборону виготовлення, зберігання та збуту самогону або інших міцних спиртних напоїв домашнього виробництва та передбачену законодавством відповідальність, кількість осіб, котрі намагаються таким чином поповнити власний бюджет, не меншає. На жаль немає жодного села, у якому б не виготовляли самогон, як на продаж, так і для власного користування.

І дуже важливо, покупці мають вимагати від продавців чек РРО - отриманий чек за придбані алкогольні і тютюнові вироби є доказом, що кошти не пішли на фінансування тіньової економіки, а повернулись у вигляді податків у місцеву скарбницю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень